Blog

Popularne trendy na Instagramie

Jedną z najważniejszych kwestii w budowaniu wizerunku marki czy brandu osobistego na Instagramie (lub po prostu w social media) jest zachowanie spójności prowadzonego przez nas profilu. Na początku musimy określić nasz styl, a następnie konsekwentnie się go trzymać. Jednak nasz profil powinien być nie tylko spójny, dobrze jest również uwzględniać w nim najnowsze trendy. To jest szczególnie ważne np. kiedy pracujesz w branży mody… 😊  Dlatego poniżej przedstawiamy najgorętsze trendy widoczne na instagramowych zdjęciach.

SET DESIGN, czyli MUSZLE, RZEŹBY i OWOCE

Set design to nic innego jak scenografia. Obecnie najbardziej popularne jej elementy to:

Muszle, które powróciły jak boomerang z chwilą nadejścia pierwszych promieni Słońca. Tegoroczny (a nawet zeszłoroczny) biżuteryjny hit przeniósł się na zdjęcia. Tego lata nie ma nic bardziej modnego niż set design z muszlą.

Rzeźby. Są dosłownie wszędzie! Na zdjęciach influencerek, w magazynach modowych i w kampaniach marek. Widzieliście kampanię marki NA-KD promującą współpracę z blogerką Tiną Marią? Została nakręcona w muzeum, które wcześniej było atelier rzeźbiarza Carla Eldhsa!

Morze, plaża i… owoce! Owoce pojawiają się nie tylko na letnich printach, chętnie umieszczamy je również na zdjęciach. Cytrusy czy brzoskwinie – co znajdzie się w Twojej kompozycji?

OBRÓBKA ZDJĘĆ

  • #nofilter

Niesłychanie modne są obecnie zdjęcia bez filtra, ale koniecznie pasujące kolorystycznie do pozostałych zdjęć w profilu. Pudrowo-różowy sweter na jednym zdjęciu, filiżanka w tym samym odcieniu na drugim i różowe niebo na trzecim? Trzy razy TAK. Sprawdźcie profile skandynawskich blogerek – one robią to najlepiej!

  • #beigeaesthetic

Jakiś czas temu jedną z największych zagwozdek osób robiących zdjęcia na Instagrama było uzyskanie perfekcyjnej (i takiej samej na każdym zdjęciu) bieli. Z pomocą (albo z wybawieniem) przyszedł filtr M5 z aplikacji VSCO. Teraz wystarczy mocno przyciemnić zdjęcie, narzucić filtr i voilà – jesteśmy w trendzie! A idealny odcień bieli nie jest już potrzebny 🙂

  • #vintagevibes

Szumy, rysy, efekt prześwietlenia i wszystkie inne elementy, które kojarzą nam się ze starą fotografią. Zainspirujcie się profilem @vintage, gdzie znajdziecie autentyczne stare zdjęcia lub @moonlovers – współczesne zdjęcia w obróbce retro!

  • #parisienne

A gdyby tak połączyć wszystkie powyższe…? Powstanie nam cudowna pocztówka prosto z Paryża! W ostatnim czasie bycie paryżanką jest szczególnym trendem 😊

KOLAŻE

Od momentu pojawienia się aplikacji Unfold do obróbki InstaStories, użytkownicy Instagrama szaleją na punkcie kolaży oraz ramek imitujących zdjęcia z polaroidu lub klatek filmowych. Choć wydawać mogłoby się, że w tym temacie nie wymyślimy już nic nowego to wciąż powstają aplikacje, które mają pomóc nam w tworzeniu perfekcyjnych kolaży.

A Wy, które trendy wykorzystujecie lub dopiero wykorzystacie na swoim profilu?

Autor: Weronika Koścista

 

Źródła zdjęć:
https://www.instagram.com/wishbonefinejewellery/?hl=pl
https://www.instagram.com/jennieellen/?hl=pl
https://www.instagram.com/adriannakruszewska/?hl=pl
https://www.instagram.com/mariejedig/?hl=pl
https://www.instagram.com/oliwiapakosz/
https://www.instagram.com/cocomaisonave/
https://www.instagram.com/gioiagiustino/
https://www.instagram.com/horkruks/
https://www.instagram.com/livebetterpl/?hl=pl
https://www.instagram.com/fannyekstrand/
https://www.instagram.com/josefinehj/?hl=pl

Galeria zdjęć

Popularne trendy na Instagramie Popularne trendy na Instagramie Popularne trendy na Instagramie Popularne trendy na Instagramie

Wykorzystane kompetencje