Blog

HACKATHON ETHICAL FASHION już 8 lipca

Wydarzenie HACKATHON ETHICAL FASHION to odpowiedź na potrzebę społeczną. Pojęcia zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej mody są Ci bliskie? Prowadzisz firmę, która działa etycznie i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem? Działasz w branży mody i nie wiesz gdzie szukać rozwiązań lub inspiracji, jak sprostać wyzwaniom ekologicznym. Chcesz wprowadzić zmianę w swoim życiu a nie wiesz od czego zacząć? To wydarzenie jest dla Ciebie.

CZYM JEST HACKATHON?

Wg. definicji to wydarzenie trwające zwykle kilka dni, w ciągu których duża liczba osób spotyka się, aby zaangażować się we wspólne rozwiązywanie problemu.

CZYM JEST HACKATHON ETHICAL FASHION?

To pierwsze tego typu wydarzenie, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. 26 czerwca br. odbyła się uroczysta inauguracja formatu MAKE THE CHANGE, w ramach którego organizowany jest hackathon. Debata otwierająca poruszała najważniejsze zagadnienia gospodarki obiegu zamkniętego, etycznej mody, trendów i modeli świadomego kupowania, a co najważniejsze opierała się na wspólnym wypracowaniu wyzwań etycznej mody.

Podczas hackathonu pracujemy nad zdefiniowanymi wcześniej rozwiązaniami na palące problemy branży modowej. Formuła spotkania to trzy niezależne, ale tworzące całość moduły: debata i inspirujące wykłady, hackathon oraz wielki finał i prezentacja rozwiązań wypracowanych w zespołach projektowych.” – mówi Agata Zioło, Head of Business Relations w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

 

KIEDY ODBĘDZIE SIĘ HACKATHON ETHICAL FASHION?

Hackathon składa się z dwóch części – wykładowej i warsztatowej, organizowanych w ciągu dwóch dni 8 i 9 lipca.

Pierwsza edycja MAKE THE CHANGE poświęcona jest branży mody, dlatego na wydarzeniu nie mogło zabraknąć głosu Aliganzy. Podczas panelu dyskusyjnego, który odbywać się będzie 8 lipca, w Brain Embassy przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, poruszony zostanie temat wartości w modzie. Agencję reprezentować będzie Kasia Piersa, Influencer Marketing Manager w Aliganzie.

JAK MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁ?

Na wszystkie wydarzenia, dzięki Partnerom, wstęp jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.
Więcej informacji : https://www.facebook.com/events/2153278491455520/

Przyjdź, zainspiruj się, wypracuj innowacyjne rozwiązania i bądź częścią tej zmiany!

 

Organizatorem Hackathon Ethical Fashion jest Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych i polscy partnerzy projektu Social(i)Makers: Fundacja Fundusz Współpracy i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Galeria zdjęć

Wykorzystane kompetencje