Blog

Jak zachować spójny wizerunek na Instagramie? 6 porad Content Designera

Spójny feed z angażującym contentem to marzenie niejednego użytkownika mediów społecznościowych. Co zrobić, aby zostać zauważonym i docenionym przez interesujących nas odbiorców? O tym przeczytacie w krótkim poradniku Weroniki Kościstej, Content Designera w Aliganzie.

  1. Wyznacz strategię i realizuj ją krok po kroku

Nie zaczynaj swoich działań w social media bez strategii, ponieważ udostępnianie zdjęć czy postów dla ,,samego udostępniania’’ może doprowadzić do komunikacyjnego chaosu, a tego na pewno nie chcesz.

Postaraj się, żeby Instagramowy content był spójny z Twoimi pozostałymi kanałami komunikacji (np. Facebook, strona internetowa, sklep online). Dzięki temu wykreujesz określony wizerunek i trafisz do konkretnej grupy odbiorców, która się z nim utożsamia. Będą oni chętniej udostępniać Twoje zdjęcia (lub zdjęcia z Twoim produktem czy te zrobione w miejscu, w którym prowadzisz działalność), a to z kolei wpłynie na zwiększenie zasięgu Twojego profilu. Pamiętaj, user generated content sprawi również, że Twoja marka zyska na wiarygodności!

Feed: Dom Mody Klif w Warszawie

  1. Wybierz tematykę zdjęć

Zwróć uwagę na rodzaje zdjęć, które udostępniasz. Stwórz tzw. bloki tematyczne (np. flatlay, streetstyle, produkt na jednolitym tle) – postaraj się, żeby nie było ich więcej niż trzy.

  1. Postaw na jakość

Jeśli sam robisz zdjęcia, staraj się je robić z odpowiedniego poziomu, czyli nie ustawiaj aparatu ani zbyt wysoko, ani zbyt nisko. Znajdź linię (np. krawędź budynku, horyzontu, ściany, drzwi, stołu) i uchwyć ją tak, by znalazła się w pozycji jak najbardziej równoległej względem krawędzi zdjęcia. Drobne odchylenia poprawisz później w programie do obróbki zdjęć. Robiąc zdjęcia telefonem pamiętaj, żeby zawsze przecierać obiektyw (możesz użyć do tego ściereczki do okularów lub bawełnianej koszulki).


Feed: Elisabeth Passion

  1. Możesz wykorzystać drobną obróbkę zdjęć

Filtry często pomagają w ujednoliceniu zdjęcia, tzn. podkreślają to, co  jest na nim lepsze i niwelują minimalne błędy, które popełniliśmy przy doborze światła. Im mniej filtrów stosujesz, tym lepiej. Ogranicz się do 1-2 i na nich bazuj. Podobna kolorystyka wpłynie na spójność Twojego profilu.

Sprawdź popularne trendy dotyczące set designu i obróbki zdjęć na Instagramie.

  1. Ułóż zdjęcia w spójny feed

Nie bez znaczenia pozostaje również ułożenie zdjęć. Zdjęcia, na których się dużo dzieje warto odseparować od siebie tymi spokojniejszymi, z mniejszą ilością elementów. Jeśli na samym początku stworzyłeś bloki tematyczne – nie będziesz miał z tym najmniejszego problemu. 😊

Feed: Miniso Polska

  1. Bądź konsekwentny

Nie zapomnij, że realizujesz początkowo opracowany plan. Spójna treść to podstawa sukcesu! Od teraz udostępniając zdjęcie, myśl nie tylko o tym jednym, ale również o kolejnych dziewięciu, które dodasz i o ostatnich dziewięciu, które dodałeś. Tym sposobem dotrzesz do swoich odbiorców i na pewno zatrzymasz ich na dłużej 😊

 

Feed: Weronika Koścista

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy produkcji contentu zgłoś się do nas, pomożemy.

Autor: Weronika Koścista

 

Galeria zdjęć

Jak zachować spójny wizerunek na Instagramie? 6 porad Content Designera Jak zachować spójny wizerunek na Instagramie? 6 porad Content Designera Jak zachować spójny wizerunek na Instagramie? 6 porad Content Designera Jak zachować spójny wizerunek na Instagramie? 6 porad Content Designera

Wykorzystane kompetencje