Blog

SESJE ZDJĘCIOWE w magazynach w sezonie wiosna/lato 2019

Co miesiąc sesje zdjęciowe w popularnych magazynach przyciągają wzrok i wzbudzają emocje. Zarówno redakcje magazynów (aby zobaczyć efekt swojej pracy), czytelnicy, jak i my z niecierpliwością czekamy na najnowsze wydania. Naszym zadaniem jest nie tylko trzymanie „ręki na pulsie” i bycie na bieżąco, w magazynach szukamy także publikacji naszych klientów. W sezonie wiosna/lato 2019:

191
w tylu sesjach zdjęciowych pojawiły się ubrania naszych marek

310
to łączna liczna produktów naszych klientów, które pokazano w sesjach

8
na tylu okładkach znalazły się nasze produkty

857
tyle razy nasi klienci pojawili się na łamach magazynów
w stylizacjach packshotowych

Przygotowanie sesji zdjęciowej do magazynu to dla ekipy produkcyjnej zadanie na kreatywność. Do jej przygotowania angażuje się kilka, a nawet kilkanaście osób współpracujących z tytułem – od producenta, przez stylistkę, makijażystę, po modelkę czy fotografa. Przed rozpoczęciem sesji wybiera się jej motyw przewodni i przygotowuje moodboard. Inspirację mogą stanowić np. sceny jak z filmu Casablanka lub styl Brigitte Bardot. W sesji chodzi o oddanie specyficznego klimatu. Wykorzystuje się do tego stylizację przygotowaną dla modelki lub zaproszonej do sesji gwiazdy, a całość dopracowuje makijażysta i stylista fryzur.

W jaki sposób produkty naszych klientów trafiają do magazynu? Branża mody kryje wiele tajemnic i miejsc dostępnych tylko dla wybranych osób. Takim miejscem z pewnością jest nasz showroomu warszawa, otwarty tylko dla stylistów i dziennikarzy. To tutaj znajdują się najnowsze kolekcje naszych klientów, które można wypożyczyć do sesji zdjęciowych lub stylizacji dla gwiazd.

Showroom stacjonarny ma także swoją wirtualną wersję, którą jest internetowa platforma z packshotami, czyli zdjęciami w wysokiej rozdzielczości. Dostęp do niej również mają redaktorzy i styliści, którzy pobierają zdjęcia, które mogą później użyć w swojej pracy, czyli do sesji packshotowych.

Obecność marki modowej w showroomie to absolutna konieczność jeżeli chce ona zaistnieć w magazynach. Teraz już chyba nie ma wątpliwości dlaczego? 😊

Oto najlepsze zdjęcia z sesji w sezonie wiosna/lato 2019, z udziałem naszych marek:

Vogue Polska

Elle

 Elle

Vogue Polska

Glamour

 Vogue

 Wysokie Obcasy

Elle Man

 Glamour

 Wysokie Obcasy

 Vogue

 

Zdjęcia wykorzystane w grafice głównej pochodzą z magazynów: (od lewej): Fashion Magazine, Vogue Polska, Cosmopolitan

Galeria zdjęć

Wykorzystane kompetencje