Blog

MINI rewolucja według MARY QUANT

“Good taste is death. Vulgarity is life.”

Mary Quant

Szczupła sylwetka, krótko ścięte włosy, kolorowe rajstopy, długie kozaki, beret, płaszcz z PCV i oczywiście mini – to styl Mary Quant. I choć wszystkie te elementy były rewolucyjne w 1960 roku, to właśnie mini spódniczka stała się głównym symbolem rewolucji modowej i obyczajowej, która swój początek miała w Wielkiej Brytanii, a rozniosła się na cały świat.

Londyńskie dziewczyny oszalały na punkcie jej stylu, bo dawał możliwość wyrażenia siebie i zerwania z „grzecznym” wizerunkiem ich mam czy babć.

Dziś uważana z ikonę lat 60. Mary doczekała się swojej wystawy w londyńskim muzeum Wiktorii i Alberta. Wystawa poświęcona jej twórczości, trwa od kwietnia tego roku i podziwiać ją można do lutego przyszłego roku. Więc, jeśli przypadkiem lub nie, znajdziecie się w tym czasie w Londynie odwiedźcie ją koniecznie. My już byliśmy i polecamy tę radosną, ale i nostalgiczną podróż w czasie, do nietuzinkowego świata Mary Quant.

Galeria zdjęć

MINI rewolucja według MARY QUANT MINI rewolucja według MARY QUANT MINI rewolucja według MARY QUANT MINI rewolucja według MARY QUANT MINI rewolucja według MARY QUANT MINI rewolucja według MARY QUANT MINI rewolucja według MARY QUANT MINI rewolucja według MARY QUANT MINI rewolucja według MARY QUANT

Wykorzystane kompetencje