Ecco

Warsztaty ECCO – Factory Petit

Czy istnieje transparentna skóra? Oczywiście! Goście wyjątkowych warsztatów marki ECCO pod nazwą Factory Petit mogli z bliska przyjrzeć się innowacyjnej, transparentnej skórze Apparition.

Warsztaty ECCO to niepowtarzalne spotkania z cyklu DIY („Do It Yourself”). Podczas eventu, który odbył się 31 sierpnia 2017 roku, każdy z gości miał szansę przejść przez etapy produkcji butów i skórzanych akcesoriów marki.

Do tej pory ekipa ECCO Leather odwiedziła takie miasta jak Amsterdam, Tokio, Kopenhaga czy Sydney. Tym razem to właśnie w Warszawie, każdy mógł zamienić się w projektanta i kreatora torebek. Pięciu specjalistów w dziedzinie przetwórstwa skór i projektowania oraz szycia akcesoriów, którzy na tę okazję przyjechali z Holandii, wprowadzało gości w tajniki pracy zespołu ECCO Leather.

Każdy mógł z bliska przyjrzeć się wysokiej jakości materiałom i półproduktom niezbędnym do stworzenia niepowtarzalnego dzieła. Wystarczyło jedynie dać się ponieść wyobraźni! Jedni stawiali na minimalizm i prostotę w skandynawskim stylu, inni stworzyli akcesoria, które trudno znaleźć w butikach.

Wśród zaproszonych przedstawicieli mediów i show biznesu nie zabrakło zaprzyjaźnionych z marką gwiazd. Na warsztatach obecny był między innymi projektant Mariusz Przybylski , z którym marka ECCO już kilkakrotnie współpracowała przy okazji pokazów mody oraz Ania Wendzikowska, Dorota Czaja, Ada Fijał, Ania Lucińska i Weronika Rosati, które zaprojektowały dla siebie unikalne torebki marki ECCO.
Ci, którzy ostatni dzień wakacji spędzili z marką ECCO, mieli okazję zobaczyć transparentną skórę Apparition. Oprócz przezroczystej faktury wyróżnia ją niezwykła delikatność i elastyczność. Dodatkowo Apparition  jest odporna na wodę. Jej nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza ducha lub widmo, oczywiście ze względu na swoją transparentność. To z pewnością produkt przyszłości i nowy kierunek w produkcji skór.
Warsztaty ECCO – Factory Petit